Cargos

Cargos jest systemem oprogramowania zagadnień w firmach TSL.

Moduł zasadniczy Cargos pozwala zapewnia możliwość prowadzenia podstawowych czynności z dokumentami, obiektami, trasami itp. Może współpracować z innymi modułami Xpertis Macrologic SA (Finanse i Księgowość, Środki Trwałe, Obieg dokumentów itd.). Umożliwia rejestrację aktywności dokumentów, klientów, przewoźników, kierowców i pojazdów. Obsługuje zlecenia podczas ich przyjmowania i prowadzenia. Fakturuje, rozlicza przewoźników i innych podwykonawców. Pozwala na obsługę wypadków i innych zdarzeń losowych, not i rozliczeń, jak również prowadzenie napraw pojazdów. Istnieje możliwość rozbudowania systemu w oparciu o indywidualne potrzeby klienta.

System oparty jest o narzędzia i środowisko Java, dzięki czemu możliwe jest posadowienie serwera danych niezależnie od systemów na komputerach końcowych. Gwarantuje szybką łączność klienta z serwerem i nie są potrzebne dostępy CAL do serwera poprzez RDP czy VPN. Bazy są uprawniane przez dodatkowy serwer danych, więc nie ma spowolnienia typowego w innych aplikacjach z SQL. Posiada wiele narzędzi, w tym pozwalających na nadawanie dostępów oraz grup uprawnień z dokładnością do okien i pojedynczych pól. Bazy, jak i dołączone pliki (pdf, obrazy), gromadzone są na serwerze po ich uprzednim zaszyfrowaniu.

Oprócz tego, usługi serwerowe w tle pozwalają m.in. na pobranie kursów walut, odczyt danych z telematyki, obsługę serwerów sms, wysyłkę maili, współpracę ze stronami www i innymi systemami obcymi. Obsługują mapy (wizualizacje, routing, geolokalizacje). Tworzone są również strony internetowe klientów, przewoźników, kierowców oraz obiegu dokumentów.

Strona produktu